אם אתם מחפשים אסקייפ רום במקום כלשהו בארץ, אתם מוזמנים להיכנס לאתר של דה רומס- THE ROOMS. זהו אתר שעושה לכם סדר בין כל חדרי הבריחה שיש בארץ, ומאגד באתר רק חדרי בריחה מאוד מומלצים.

כמו שאתם בוודאי מבינים, חלק ניכר מהחוויה בכל אסקייפ רום, זה מה השקיעו בו. יש חדרי בריחה לא מושקעים, שבואו נאמר, שרק עם הסיפור ממש מלחיץ אתכם, תוכלו לדמיין שאתם בעולם אחר. אבל יש חדרי בריחה- אסקייפ רום מושקע בכל הרמות הן מבחינת הפירוטכניקה, הן ברמת הסיפור ובניית העלילה, החידות, האתגרים, השלבים וההתקדמות שחלק מהמתח והכיף בחדר כזה היא ההשקעה בתפאורה, בחפצים, בעיצוב החדר ובחדר כזה, אסקייפ רום כזה, תיכנסו מהר מאוד לאווירה וזה בעצם עיקר עיקרי המשחק הזה. אסקייפ רום הוא משחק של מציאות מדומה.

למה קוראים לזה אסקייפ רום?

אסקייפ רום או חדר בריחה, זהו חדר בו אתם לא אמורים להישאר כל החיים. בדרך כלל ברוב חדרי הבריחה, זמן השהות בחדר והמשחק עומד על 60 דקות. זאת אומרת יש לכם זמן מוגבל להיות בחדר בריחה עד שאתם מצליחים להימלט ממנו.

המשימה שלכם תסתיים, כאשר תמצאו את הממפתח, או הדלת או הפתח החוצה. זה יקרה אחרי שתצליחו לפתור את כל החידות בסיפור, להתקדם עם הגיבור החוצה וזה בעצם מה שאמור לקרות.

מכיוון שבכל אסקייפ רום יש משחק מותח של רדיפה, איום ועוד על הגיבור וזה אומר עליכם (כי אתם עוזרים לגיבור), הרי המטרה היא שאם אתם מצליחים לעזור לו ולפתור את כל החידות ולהתגבר על כל המכשולים, אתם יכולים ורשאים להימלט החוצה.

זה לא בריחה של שפנים, זה בריחה של גיבורים ומנצחים ולכן קוראים לזה אסקייפ רום.

אסקייפ רום- סוף סוף משחק לא מחשב…

בעידן בו הכל נעשה בקלי קלות, כולל שופינג דרך אפליקציה וישיבה מול מחשב בעולם דיגיטלי שמנהל לנו את החיים, היה צריך להגיח מאיזה שהוא מקום, משחק שיחזיר לנו את האנושיות שנלקחה מאתנו בטירוף הדיגיטל…

מי שמנצח במשחק חדר בריחה– בכל אסקייפ רום, זה לא האיש ששולט הכי טוב באפליקציה אלא האיש שיודע לחשוב, לחשב ולדמיין בצורה הכי נכונה ואולי גם אנושית.

אין ספק כי המשחק הזה עוזר לאנשים, לשפשף את המיומנויות האישיות שלהם, שבעולם דיגיטלי מי צריך אותם בכלל. מדובר על עבודת צוות (כן כל החברים ביחד שוברים את הראש על כל חידה), מדובר על מחשבה (אין אפליקציה לחשוב חברים), מדובר על אסטרטגיה (לא בלחיצת כפתור, לטרוח להמציא אותה), לשתף פעולה עם חברים, לא להיות סוליסט ואין מקום לאינדבידואליסטים.

אסקייפ רום זה המקום שמחזיר לכם לפחות לשעה, את כל המיומנויות האנושיות והחברתיות ששום אפליקציה לא יכולה להזכיר לכם. זהו שיעור טוב לחיים…