חדר בריחה לאירוע הוא ללא ספק הדבר הכי חם היום. אם בעבר חדר בריחה היה משהו אקסקלוסיבי שהיה שמור לגיקים בלבד, היום יש מבחר אינסופי של חדרי בריחה כמעט בכל נושא שתוכלו לחשוב עליו ויש אתרים וקבוצות שלמים שמוקדשים לביקורות ודירוגים של חדרי בריחה.

הרעיון הבסיסי בחדר בריחה הוא שעל המשתתפים לפתור חידות שונות על מנת להתקדם הלאה ובסופו של דבר למצוא את המפתח שיוציא אותם מן החדר. כמובן שהמשחק הוא על זמן מוגבל ומכאן גם נובע האתגר המרכזי.

אם המשתתפים נתקעים ולא יודעים כיצד להתקדם הלאה, הם יכולים לבקש רמזים מהצוות, למרות שהמכורים לחדרי בריחה יעשו הכול על מנת להימנע מכך…

מלבד העובדה שחדר הבריחה כשלעצמו הוא אטרקציה נהדרת, חדר בריחה כאטרקציה לאירוע שלכם יכול להיות מיוחד אפילו יותר ולהציע לאורחים שלכם חוויה מיוחדת.

חדר בריחה יכול להיות החלק הארי של האירוע, אבל כמובן שניתן לחשוב גם על אטרקציות נוספות שילכו איתו יד ביד כמו למשל מתחמי מציאות מדומה. לקריאה על מגוון נוסף של אטרקציות לאירועים הכנסו לכאן.

אז מהן 5 הסיבות לבחור בחדר בריחה לאירוע כאטרקציה ?

שיתוף פעולה

חדר בריחה לאירוע מעודד שיתוף פעולה בין מספר משתתפים שכל אחד מהם תורם את חלקו למציאת הפתרון. זאת בניגוד לאטרקציה "רגילה" באירוע שבה כל אחד מעסיק את עצמו לזמן קצר ועובר לאטרקציה הבאה. שיתוף פעולה זה הוא לא רק חיוני, אלא גם מחזק את הביטחון העצמי של כל אחד בקבוצה, בעיקר בגיל צעיר.

מתאים לכל הגילאים

חדרי הבריחה לאירוע היא אולי אחת הפעילויות היחידות בה ילדים בני 10, צעירים ואנשים שכבר הקימו משפחות יכולים להרגיש שווים ולתרום כל אחד את חלקו. כמובן שלא כל חדרי הבריחה פנויים לאירוע מתאימים לכל גיל (חלק מהם מחקים לדוגמה סרטי אימה), אך המבחר הוא כאמור עצום ותמיד יש אפשרויות נוספות לבחור מבניהן.

פיתוח החשיבה

כולם אומרים לנו לחשוב מחוץ לקופסה, ולמרות שחדר הבריחה הוא סגור, דווקא בזמן שאנחנו נמצאים בו אנחנו צריכים להפעיל את המוח שלנו בדרכים שונות ויוצאות דופן. בחדר בריחה לאירוע שום דבר הוא לא כפי שהוא נראה ולכל רמז או דבר בחדר יש כמה צדדים שונים שצריך למצוא.

מעביר את הזמן בכיף

חדר בריחה בדרך כלל מוגבל לשעה ובמקרים רבים המשתתפים יצטרכו כמעט את כל הזמן הזה בשביל להצליח  לצאת מן החדר. באירוע שנמשך שעתיים או שלוש או אפילו ביום כיף ארוך, זו יכולה להיות דרך נהדרת להעביר את הזמן בלי להרגיש כמעט.

הופך את האירוע לאקסקלוסיבי

למרות שהיום כולם כבר מכירים את חדרי הבריחה, חדר בריחה לאירוע כחלק מאירוע הוא עדיין לא מחזה מאוד נפוץ. לכן, אירוע שמתקיים בחדר בריחה הוא אקסקלוסיבי והמשתתפים יזכרו את החוויה הרבה מאוד זמן ויספרו עליה לאחרים.