אם בעבר בהגעת ילד לגיל המצוות היו הוריו מארגנים חגיגה עם חברים, משפחה ורבע עוף, הרי שכיום ישנן מגוון אלטרנטיבות לחגיגת בר מצווה, וזאת תוך שמירה על כללי הטקס.

כיום, רבים מכנסים קרובי משפחה בבית הכנסת כדי שילדם יעלה לתורה, אך עדיין מחפשים פעילויות או מתנה כיפית שתתאים לילדים בגיל זה.

אחת המתנות שניתן להעניק לילד או לילדה שחוגגים את הגעתם לגיל מצוות, היא Escape room. בעוד שכיום ישנו מגוון רחב של חדרי בריחה המספקים לילדים ולחבריהם חוויה בלתי נשכחת!

באמצעות הזמנת חברים של ילד או ילדת בת המצווה אל חדר בריחה מושלם – רבים יכולים לחגוג בכיף את היום הגדול!

אבל מה זה בכלל חדר בריחה?

חדרי בריחה הגיעו אלנו מיפן שם נוצר קונספט משחק בתוך עולם חלופי בו המשתתפים הם הגיבורים הראשיים. ממש כמו בסרט אקשן טוב, חדרים אלה מעניקים חוויה בה המשתתפים הם הגיבורים אשר עליהם להציל את העולם מפני האויבים והרשע.

החדרים מעצבים לפי הקונספט הנבחר תוך שישנם חדרי פיראטים, שוטרים וגנבים, חדרי מוסד, כאלה שהקונספט שלהם לקוח מסרטי אימה, מתח או מסתורין, תוך שבכל חדר ממתינה לשחקנים חוויה אחרת.

מה עושים בחדר בריחה?

בחדר בריחה תצטרכו לפתור חידות יחדיו, ילד בר המצווה וחבריו יבצעו משימות ממש כמו בסרט אקשן, הילדים יצטרכו לפענח כתבי סתרים ולדעת כיצד נחלצים מהחדר, או בכלל: כיצד מצילים את העולם מכוחות האופל!

באמצעות הפעילות הכיפית, הילדים מתגבשים, מבלים יחד יום נפלא עם קבוצת חברים, ילד או ילדת בר המצווה מקבלים חוויה כיפית במיוחד: מה שיוצר בר או בת מצווה מושלמים!

היכן ניתן למצוא חדרי בריחה?

חדרים ופעילויות כאלה ניתן למצוא בכל הארץ, החל מחדרי בריחה בצפון, בדרום, בערי המרכז וכמעט בכל עיר גדולה.

כיום ישנם חדרי בריחה בראשון לציון, בתל אביב, בירושלים ובשאר ערים גדולות וקטנות, תוך שכדי לרכוש כרטיסים – מומלץ להזמין מקום כמה שבועות לפני האירוע, תוך בחירת Escape room  הקרוב ביותר למקום המגורים שלכם ובכך לשריין מקומות עבור הבילוי.

לסיכום, חדר בריחה הוא רעיון מושלם עבור  חגיגות בר או בת מצווה. לכן רבים בוחרים לבלות את היום החשוב בפעילות חווייתית, מגבשת, כיפית ומלאת אדרנלין.